Výlet mladých do Tater

Dne 2. 8. 2015 jsme se spolčem vyrazili do Tater. Cílem naší 12–ti členné výpravy byla nádherná vesnička Zuberec. V pořádku jsme dorazili do země (tedy vesnice) zaslíbené, ubytovali se a šli rychle spát, abychom byli odpočatí na pondělní túru.

V pondělní jsme ráno hned vyběhli na rozcvičku, po které nám otec Petr řekl několik slov na téma:,,Tvé tělo je stvořeno pro lásku’’. Toto téma jsme probírali po celý náš pobyt. Během první túry jsme prošli sedlo Pálenica, někteří však nevyšli až na vrchol, protože je zlákal sběr borůvek.

V úterý nás čekala největší túra – vylezli jsme na Ostrý Roháč a po řetězech vyšli na třetí nejvyšší vrchol Západních Tater- vrchol Plačlivé (2125 m. n. m.). Během tohoto výletu si mnozí z nás sáhli až na dno svých sil.

Ve středu jsme prošli Juráňovou dolinou, přes sedlo Umrlá a zpět do Oravice.

Každý den jsme slavili mši svatou, rozjímali, společně se modlili a obdivovali jsme přírodu, kterou pro nás Pán vytvořil. Nesmím však zapomenout na každodenní partie karetní hry Bang či na (hlavně teoretickou) tvorbu filmu s názvem,,To s pečeným masem’’. Kdo náš film zhlédne, jistě na něj do smrti nezapomene.

Děkujeme otci Petrovi za nádherný pobyt a všem, kteří na nás mysleli ve svých modlitbách.

Terezie Smolková