Den se sv. Václavem

V sobotu 10.9. jsme se ráno sešli na faře. Na seznamu očekávaných bylo skoro 20 dětí. Program odstartoval hrou s toaletním papírem. Každý dostal za úkol vzít si tolik kousků, kolik si myslí, že bude potřebovat. Kousek papíru znamenal jednu informaci, kterou nám o sobě musel prozradit. Po seznamovací hře jsme se dověděli něco o sv. Václavovi a hned vzápětí jsme se vrhli na další hru. My velcí (Barča, Bety, Bětka a Lenka) jsme chytali mladší děti, které sbíraly papírky s ústřižky latinské modlitby Salve Regina a měli za úkol je složit do správného pořadí. Kdo byl chycen, musel odevzdat život a běžet si pro nový. Běhání unavilo mladší i starší, a proto jsme se šli ovlažit a napít na faru. Následovala další hra, během které jsme zejména ministranty vyzkoušeli ze znalostí částí kostela a bohoslužebných pomůcek. Kdo měl odvahu, mohl se vyšplhat až ke zvonu ve věži kostela. Zasloužený oběd nám dodal sil a zábava mohla pokračovat. Možností bylo mnoho. Někteří zdobili trička, jiní sbírali jablka, skákali na trampolíně, probíhal souboj s meči a největší radost nám udělal otec Petr, když v tom parném odpoledni pustil vodu z hadice a my jsme se mohli pořádně ochladit. Před příjezdem rodičů jsme dostali malou odměnu za celodenní snažení a plní zážitků jsme vyrazili domů.

Barča Laifertová