Archiv rubriky: Farní společenství

Úmysly Apoštolátu modlitby 2023

Vážení farníci,

zde pod textem Vám dáváme k dispozici celoroční přehled úmyslů Celosvětové sítě modlitby pro rok 2023 a leták komentářů pro 1. čtvrtletí (leden až březen 2023).

S přáním klidných adventních dní

Vaše
pastorační rada

 

2023_1_ctvrtletni
Apostolat_2023_WEB
Apostolat_2023–1_WEB
Umysly Celosvetove site modlitby s papezem pro rok 2023

Ministrantské soustředění ve Skorošicích

Letošní soustředění kateřinských ministrantů se konalo v obci Skorošice v malebném prostředí Krkonošsko-jesenického (Sudetského) podhůří. Obklopení přírodou a absolutně bez signálu a wifi se tak mohli chlapci plně věnovat duchovnímu rozvoji. Probíhaly přednášky na téma rozjímavého růžence a rozbor biblických textů a zamyšlení se nad nimi. Samozřejmě nechyběla ani menší túra malebnou krajinou a další společenské vyžití. Toto soustředění si především klade za cíl, stmelit ministrantský kolektiv, který je zasazen do přátelského prostředí. Bohužel, se letos nemohl zúčastnit o. Marek z rodinných důvodů.

Několik fotek z příměstského tábora

Farní tábor probíhal ve dnech 1. – 5. 8. 2022 a tentokrát se 17 dětí vydávalo po stopách sv. Františka. Každý den ráno se všichni něco dozvěděli z jeho života a po ranním požehnání v kapli začínali plnit úkoly, poznávat své kamarády a také si společně hrát a něco pěkného vytvářet. Všechny děti si tábor moc užily. Marie Černá, foto: Magdaléna Černá