Den se svatou Hedvikou

V sobotu 23.9.2017 jsme se opět po roce sešli na faře, abychom oslavili svátek některého z českých svatých, letos svatou Hedviku, a zároveň jsme se o ní něco naučili. A jak to probíhalo?

Všichni jsme se posadili kolem stolu a společně poslouchali Lenku, která nám o sv. Hedvice něco pověděla. Dozvěděli jsme se například, že se už ve 13 letech vdávala, měla hodně dětí a starala se o malomocné. Poté jsme odstartovali první hru, ve které jsme ve svých týmech na faře hledali kartičky s písmeny a obrázky. Když jsme všechny našly, a nebylo to lehké, protože je Bety pořádně schovala, podařilo se nám s jejich pomocí rozluštit šifru „Líp jíst u paní jako žebrák, než u stolu pána“, která se vztahuje k životu světice. Stejně jako ona, jsme si i my vyzkoušeli, jaké to je chodit bos. Když jsme dokončili i tuhle poznávací hru, vydali jsme se z vyhřáté fary (otec Mirek na nás myslel a zatopil nám) do mrazivého a pochmurného počasí a zamířili jsme do kostela na další část programu. V různých zákoutích kostela jsem hledali lístečky s částmi modlitby Růžence, které tam ukryli Klárka a Pavel. Když jsme všechny kousky skládačky našli, zamířili jsme k varhanám, na které nám naše varhanice zahrála. Chtěli jsme se podívat na zvon ve věži, ale chybělo nám světlo a svého cíle jsme nedosáhli. Na faře nás čekal výborný oběd, za který děkujeme paní Míčkové, a hned po něm jsme se vrhli na skládání modlitby Růžence z kartiček, které jsme našli v kostele. Když jsme i tuto hru s menšími či většími obtížemi zvládli, pokusili jsme se zjistit, jak pečovat o malomocné. Hra, která spočívala v obvazování malomocného člena týmu, vzbudila velké nadšení a v tomto duchu jsme vyrazili domů. I přes nepřízeň počasí jsme si to užili.

Barča Laifertová