Archiv rubriky: Nezařazené

Duchovní obnova

„Hledejte Hospodina, když je možné ho najít, vzývejte ho, když je blízko!“

Přihlašovat se můžete v zákristii nebo u Honzy a Marušky Hanušových (tel.: 604 175 518) nebo u Mileny a Tomáše Pchálkových.

Přineste si s sebou Písmo svaté.

Příspěvek na oběd a režii: 100 Kč

Přijďte!

Klikněte na obrázek pro zvětšení.

Nebo zde ke stažení v pdf: Plakát

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Modlitby otců na naší faře.

Buďte zdrávi otcové.

Toto upozornění je převážně určeno všem, kdo se s námi více či méně pravidelně setkáváte na MO – modlitbách otců – na naší faře co druhé úterý v 19:00.

Vzhledem k tomu, že část našich mužů – otců – manželů se bude účastnit manželských večerů, které probíhají paralelně s našimi modlitbami, dohodli jsme se MO nerušit ale předsadit je o jeden den – tedy na pondělí ve stejný týden a ve stejný čas.

Začínáme tedy již zítra 21.1.2019, a další MO budou pondělky 4.2., 18.2. a 4.3.

Po té se znovu vracíme do zaběhaného režimu úterků 1×14 dní. Nejbližší MO v úterý budou tedy 19.3.

A samozřejmě platí pozvání i pro další otce, kteří chtějí s námi sdílet v modlitbě i mimo ni starosti i radosti ze svého nejenom rodinného života.

Začala doba adventní.

Také u nás bylo dnes žehnání adventních věnců.

Doba přípravy na Vánoce se nazývá „ADVENT“. Toto označení pochází z latinského slova „adventus“, což znamená příchod. Myslí se zde na příchod Vykupitele Ježíše Krista.

Věnec je od nepaměti symbolem vítězství a královské důstojnosti. I Bible mluví o věnci jako o projevu úcty, radosti a vítězství. Adventní věnec je holdem tomu, kdo je očekáván, a kdo zároveň již přichází jako vítěz, jako král a osvoboditel: Ježíš Kristus. Rozlévající se světlo z hořících svící vyjadřuje přicházejícího Krista, který rozptyluje temnotu a strach, neboť on je „Světlo světa“ (Jan 8,12). Každému, kdo věrně a s láskou vyhlíží příchod Páně, bude předán věnec spravedlnosti, vítězný věnec života.

Adventní doba naštěstí není pouze časem horečných nákupů. Má především svůj duchovní obsah. A tím je nejen příprava na Vánoce! Vyzývá nás k setkávání se s Kristem v našem každodenním životě a připravuje nás na jeho slavný druhý příchod.

www.vira.cz

Modlitby otců pokračují.

Další ročník modliteb otců začínáme v úterý 4.9.2018 se začátkem v 19:00. S laskavým svolením a účastí (dle jeho možností) místního duchovního správce otce Miroslava se sejdeme na faře v Jaktaři. Vzhledem k tomu, že modlitba otců (MO) je nadčasová a i nadkonfesní záležitost, je zván každý, kdo má zájem se s dalšími otci modlit za sebe navzájem a za všechny, kdo jsou nám svěřeni. Základní informace naleznete na odkazu http://www.modlitbyotcu.cz/.

Těšíme se na vás.

Za naše otce Tomáš Pchálek