„Kožané město“

Po dlouhé době čekání to konečně přišlo! Jarní prázdniny byly tady a s nimi i výlet se spolčem. Tentokrát jsme vyrazili do Metylovic, neboli Kožaného města.

Strávili jsme zde společně tři krásné dny. Nechyběly ani menší výšlapy. Nejprve jsme zdolali vrchol Ondřejník a druhý den jsme za nádherného sněžení zdolali i vrchol Javorník.

Ke spokojenému pobytu nám opravdu nic nechybělo – jídlo bylo výborné a bylo ho dostatek, za kulturou jsme se vydali do místního muzea se stálou expozicí „Kožané město“ a v oblasti sociální jsme se sblížili hraním nejen karetních her.

Nezapomněli jsme však, že je doba postní, každý den jsme slavili mši svatou ve zdejším kostele, prožívali společnou modlitbu, zamýšleli se nad svým duchovním životem a debatovali o víře s otcem Petrem.

Užili jsme si zkrátka celý výlet, zejména kluci měli neskutečnou radost ze sněhu, který roztál hned, jakmile jsme odjeli. Což bylo pro ty otužilce možná dobře.

Vřelý dík patří otci Petrovi, který na nás celou dobu dával pozor a všem, kteří na nás mysleli ve svých modlitbách.

Terezie Smolková