Konec přímých přenosů z jaktařské farnosti

Dneškem končí řada přímých přenosů bohoslužeb z jaktařské farnosti. Přímé přenosy umožnily aspoň virtuální společnou účast zdravých i nemocných farníků na nedělních mších svatých a svátečních bohoslužbách navzdory pandemické situaci. První přenos se konal 18. 10. 2020 z kostela sv. Petra a Pavla v Jaktaři. Několik následujích přenosů bylo uskutečněno z farní kaple sv. Jana Sarkandra. Poté se přenosy vrátily zpět do farního kostela. Celkem proběhlo 42 přímých přenosů s průměrným počtem 74 shlédnutí na přenos. S výjimkou jediné byly odvysílány všechny nedělní mše svaté.

Přímými přenosy nevznikly jaktařské farnosti žádné další finanční náklady. K zajištění přenosů bylo použito osobní vybavení: chytrý telefon s aplikací Droidcam, stativ, mikrofon Zoom H2n, stojan na mikrofon, notebook s aplikací OBS Studio a prodlužovací USB kabely. Internetové připojení bylo nejdříve mobilní. Dne 27. 1. 2021 bylo vybudováno vysokorychlostní bezdrátové propojení jaktařské fary a věže kostela, zároveň bylo posíleno internetové připojení na faře. Náklady na propojení uhradil dárce. Díky tomu mohlo pokračovat další vysílání ve vysoké kvalitě.