Archiv rubriky: Ohlášky

Ohlášky z 5. neděle v mezidobí

• Velké Pán Bůh zaplať všem, kdo se účastnili svátku Hromnic, všem, kdo pomohli s úklidem vánoční výzdoby, i za dnešní sbírku na revize!
  • Po dnešní jaktařské mši sv. jste zváni na faru na dobrou kávu.
  • Ve středu 8. 2. v 18:30 proběhne na jaktařské faře pastorační schůzka. Všichni, kdo chtějí pomoci v pastoraci, jsou srdečně zváni.
  • Ve čtvrtek 9. 2. se sejdeme s dospělými, kteří přijmou iniciační svátosti, v 18:30 h. na jaktařské faře.
  • V sobotu 11. 2. v 9:00 h. bude na jaktařské faře první společná příprava na manželství pro všechny páry, které jej chtějí uzavřít v letošním roce.
  • Příští neděli 12. 2. se bude udělovat při mších sv. svátost pomazání nemocných. Přijmout ji může ten, kdo trpí vážnou nemocní, nebo dosáhl 60 let. V průběhu dvou týdnů před jejím přijetím je třeba se vyzpovídat.
  • Příští neděli také proběhne měsíční sbírka na opravy, mimořádně o týden dříve.
  • V sobotu 18. 2. proběhne v na jaktařské faře maškarní ples pro naše děti od 15:00 h. Jsou srdečně zvány!

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 5. 2. do 12. 2. 2023

Ohlášky ze 4. neděle v mezidobí

• Ve středu 1. 2. v 19:00 h. na jaktařské faře proběhne další katecheze.
  • Přijměte pozvání ke slavení svátku Hromnic. Naposled zazpíváme koledy a rozloučíme se s betlémem a vánoční výzdobou. Přineste si s sebou svíce – hromničky. V tento den, v pátek na svátek sv. Blažeje a pak i v neděli se bude udělovat svatoblažejské požehnání.
  • Ve čtvrtek a v pátek proběhnou obvyklé návštěvy nemocných.
  • V pátek 3. 2. v 19:00 h. na jaktařské faře proběhne setkání dětí, které se připravují ke svátostem, spolu s jejich rodiči.
  • V sobotu 4. 2. proběhne úklid vánoční výzdoby. V Kateřinkách začne po ranní mši sv. okolo 8. h. V Jaktaři v 9:00 h. Moc prosíme, přijďte pomoci!
  • Příští neděle je první v měsíci, na jaktařské faře proběhne po mši sv. kavárna. Sbírka bude na druhou část revizí.
  • Od měsíce února bych rád začal společné přípravy na uzavření svátosti manželství. Pokud máte v okolí pár, který by měl zájem, ať se prosím ohlásí. Budu rád, když se přihlásí i ti, kteří spolu žijí pouze v civilním manželství a splatní si svůj svazek před Bohem. Zároveň připomínám, že během celého roku křtíme malé děti; můžete se tedy kdykoli přijít domluvit na udělení této svátosti.

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 29. 1. do 5. 2. 2023

Ohlášky z 3. neděle v mezidobí

• Pán Bůh zaplať za dnešní sbírku na katolické biblické dílo!

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 22. 1. do 29. 1. 2023

Ohlášky z 2. neděle v mezidobí

• Pán Bůh zaplať za dnešní sbírku na opravy kostelů!
  • Středeční památkou Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, začíná týden modliteb za sjednocení křesťanů. Budeme na tento úmysl pamatovat při bohoslužbách i ve svých soukromých modlitbách.
  • Ve středu 18. 1. v 19:00 h. proběhne na jaktařské faře další katecheze.
  • V pátek 20. 1. v 19:00 h. proběhne na jaktařské faře další příprava dětí ke svátostem.
  • V sakristiích se můžete stále zapsat na tradiční novoroční svěcení domu nebo bytu, které může probíhat až do svátku Hromnic.
  • Příští neděli proběhne celorepubliková sbírka na biblické dílo.

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 15. 1. do 22. 1. 2023

Ohlášky ze svátku Křtu Páně

• Pán Bůh zaplať za dnešní sbírku na revize. Přijměte pozvání na kávu na faře po jaktařské mši sv.
  • Dnešním svátkem končí oficiálně vánoční doba. Velké Pán Bůh zaplať proto všem věřícím, kteří se svátků účastnili a zvláště těm, kteří jakkoli pomáhali! Atmosféra Vánoc se s námi ponese až do svátku Hromnic, nebudeme proto rušit vánoční výzdobu; ponechat si ji můžete i doma.
  • Tento týden vybírám několik dní své dovolené. Vyřizování úředních záležitostí prosím nechejte na další týden. Pohřeb můžeme rovněž domluvit na následující týden. V případě zaopatření nemocného se prosím obraťte na farnost Panny Marie.
  • Ve čtvrtek 12. 1. proběhne v 9:30 h. v Domově sv. Kateřiny modlitba sv. růžence.
  • V pátek bude mši sv. v 7:15 h. v kapli Církevní školy sv. Ludmily sloužit otec děkan Václav Koloničný. Všichni jste zváni k účasti.
  • Příští neděle je v pořadí třetí v měsíci, proběhne měsíční sbírka na opravy kostelů.

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 8. 1. do 15. 1. 2023