Ohlášky ze 7. neděle v mezidobí

  • Pán Bůh zaplať za dnešní měsíční sbírku na opravy!
  • Připomínám, že dnes v 12:10 hod. v pořadu Křesťanský magazín na ČT 2 zazní několik slov k osobnosti P. Aloise Šebely. Také se můžete těšit na záběry točené v našich kostelích! V konkatedrále byla rovněž zahájena výstava o všech třech kněžích z Opavska, kteří před osmdesáti lety zahynuli v koncentračních táborech. Nezapomeňte ji navštívit.
  • Jak již všichni víme, zemřel náš diecézní biskup Mons. František Václav Lobkowicz ve věku nedožitých 75 let. Jeho pohřeb bude v sobotu 26. 2. v 11:00 hod. v katedrále Božského Spasitele v Ostravě. Poté bude jeho tělo přeneseno a pochováno v kostele sv. Václava. Přenos pohřebních obřadů bude zajištěn televizí Noe. Pět minut před jedenáctou hodinou se rozezní v celé diecézi zvony. Zádušní mši sv. za našeho biskupa a mého světitele budu sloužit zítra v pondělí 21. 2. v 8:00 hod. v kapli na jaktařské faře. Jste zváni k účasti!
  • Ve středu 23. 2. v 19:00 hod. proběhne na jaktařské faře další katecheze.
  • Příští neděli proběhne v našich farnostech sbírka „Haléř sv. Petra“ na fond Svatého otce pro pomoc nejpotřebnějším.

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 20. 2. do 27. 2. 2022