Svatoludmilská pouť farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky

V rámci letošního výročí 1100 let mučednické smrti sv. Ludmily jsme vyrazili s farníky obou farností 1. a 2. července na pouť. První den jsme zavítali na Tetín, kde jsme slavili mši sv. a vyslechli historický výklad. Po obědě jsme vyrazili do Prahy do katedrály sv. Víta. Po výkladu jsme ve svatováclavské kapli zazpívali chorál a následně jsme se pomodlili u hrobu sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří. Ubytování jsme měli zajištěno v Křesťanském domě sv. Ludmily. Večerní procházku mnoho z nás využilo k procházce a modlitbě u mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Druhý den jsme po snídani putovali do Staré Boleslavi, kde jsme slavili mši sv. a uctili Paladium země české. Po cestě zpět jsme navštívili Koclířov, kde jsme v opraveném kostele sv. Jakuba a sv. Filomény zazpívali Te Deum na poděkování za krásný a požehnaný čas pouti.

Autorem fotografií je Tomáš Machovský.