Ohlášky z 2. neděle adventní

• Tato neděle je první v měsíci. V Jaktaři jste zváni po mši sv. na faru na kávu a také do farní knihovny.
  • Připomínám nabídku našich farností k prožívání adventní doby:
  1. Pro děti: Každou neděli na konci mše sv. nalepíme obrázek na připravené plátno a na Vánoce uvidíme, co nám vznikne. Na cestu domů dostanete list, kde naleznete na každý den malé úkoly. Listy pak můžete na Vánoce přinést Ježíškovi do jesliček jako malý dar adventní snahy.
  2. Pro dospělé: Každou neděli si můžete vzít list s modlitebním plánkem na nejbližší týden jako alespoň malou duchovní obnovu pro tuto dobu.
  • Tento týden čerpám poslední dny své letošní dovolené. Vyřizování úředních záležitostí, prosím, nechejte na další týden. Pokud bude třeba domluvit zaopatření, obraťte se, prosím, na farnost u Panny Marie. Případný pohřeb můžeme naplánovat na následující týden.
  • Příští neděli proběhne mimořádná diecézní sbírka na dostavbu Diecézního centra mládeže. Slovo apoštolského administrátora k této sbírce si můžete přečíst na nástěnce.
  • S blížícím se koncem roku vám všem chci opět připomenout možnost darovat farnosti finanční dar s možností vystavit potvrzení o daru, které můžete využít ke snížení základu daně. Senior může tuto možnost např. využít i tak, že dar napíše na své děti, které mohou tuto slevu využít ve svém zaměstnání. Prosím vás, abyste na farní potřeby pamatovali. Bez vaší pomoci nemůže farnost realizovat opravy, které jsou nutné. Pán Bůh zaplať za veškerou takovou pomoc!

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 5. 12. do 12. 12. 2021