Ohlášky ze 7. neděle velikonoční

  • Pán Bůh zaplať za dnešní měsíční sbírku na opravy kostelů!
  • Ve středu 24. 5. v 18:30 h. bude na jaktařské faře příprava ke svátostem pro dospělé.
  • Ve čtvrtek 25. 5. v 9:30 h. proběhne v Domově sv. Kateřiny modlitba sv. růžence.
  • V sobotu putujeme do Sloupu. Autobus odjíždí od církevní školy v Jaktaři v 7:15 h. a od školy na Vrchní v Kateřinkách v 7:20 h. Mši sv. bychom měli slavit ve Sloupě v 10:00 h. Budeme rádi, když přijedou i další farníci svými auty.
  • Příští neděli slavíme slavnost Seslání Ducha sv., třetí hlavní slavnost liturgického roku. Bylo by správné se před ní vyzpovídat. V celé zemi se koná sbírka na Charitu. V 15:00 h. začíná na farní zahradě v Jaktaři tradiční svatodušní vaječina. Přineste prosím s sebou něco sladkého (stačí jen několik kousků) a vajíčka. V Kateřinkách bude vaječina o týden později.
  • Koordinátor pomoci ukrajinským rodinám, kterých je v Moravskoslezském kraji 121, se na nás obrací s prosbou, aby se i naše farnosti připojily k potravinové sbírce. Jedná se trvanlivé potraviny: mouka, těstoviny, rýže, olej, konzervy, kečupy, kompoty, sterilovaná zelenina, trvanlivé mléko, cereálie, vakuované trvanlivé uzeniny, sýry, sirupy, čaje, káva, marmelády, luštěniny-pohanka, müsli atd., případně i drogérii (hygienické potřeby, mýdlo, šampony, jar, krémy, prášek na praní). Tyto věci je možné přinést do sakristie našich kostelů až do neděle 11. 06. Pán Bůh zaplať za Vaši ochotu pomoci potřebným!

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 21. 5. do 28. 5. 2023