Ohlášky ze slavnosti Seslání Ducha svatého

  • Pán Bůh zaplať za dnešní sbírku na charitu!
  • Dnes slavíme slavnost Seslání Ducha sv., třetí hlavní slavnost liturgického roku. V 15:00 h. začíná na farní zahradě v Jaktaři tradiční svatodušní vaječina. Přineste prosím s sebou něco sladkého (stačí jen několik kousků) a vajíčka. V Kateřinkách bude vaječina příští neděli.
  • V pondělí 29. 5. bude v 17:00 h. v kateřinském kostele přednáška o dějinách našeho kostela doprovázená krátkým vystoupením jaktařské scholy. Jste zváni.
  • Ve středu 31. 5. v 19:00 h. bude na jaktařské faře další katecheze.
  • Ve čtvrtek a v pátek proběhnou návštěvy nemocných.
  • Příští neděli uzavřou v kateřinském kostele církevní sňatek Pavel Rajnoch a Jana Rajnoch roz. Grygová.
  • Koordinátor pomoci ukrajinským rodinám, kterých je v Moravskoslezském kraji 121, se na nás obrací s prosbou, aby se i naše farnosti připojily k potravinové sbírce. Jedná se trvanlivé potraviny: mouka, těstoviny, rýže, olej, konzervy, kečupy, kompoty, sterilovaná zelenina, trvanlivé mléko, cereálie, vakuované trvanlivé uzeniny, sýry, sirupy, čaje, káva, marmelády, luštěniny-pohanka, müsli atd., případně i drogérii (hygienické potřeby, mýdlo, šampony, jar, krémy, prášek na praní). Tyto věci je možné přinést do sakristie našich kostelů až do neděle 11. 06. Pán Bůh zaplať za Vaši ochotu pomoci potřebným!

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 28. 5. do 4. 6. 2023