Archiv rubriky: Farní společenství

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Modlitby otců na naší faře.

Buďte zdrávi otcové.

Toto upozornění je převážně určeno všem, kdo se s námi více či méně pravidelně setkáváte na MO – modlitbách otců – na naší faře co druhé úterý v 19:00.

Vzhledem k tomu, že část našich mužů – otců – manželů se bude účastnit manželských večerů, které probíhají paralelně s našimi modlitbami, dohodli jsme se MO nerušit ale předsadit je o jeden den – tedy na pondělí ve stejný týden a ve stejný čas.

Začínáme tedy již zítra 21.1.2019, a další MO budou pondělky 4.2., 18.2. a 4.3.

Po té se znovu vracíme do zaběhaného režimu úterků 1×14 dní. Nejbližší MO v úterý budou tedy 19.3.

A samozřejmě platí pozvání i pro další otce, kteří chtějí s námi sdílet v modlitbě i mimo ni starosti i radosti ze svého nejenom rodinného života.

Farní výlet do Frenštátu

Jaro už je opravdu tady, a tak jsme neváhali a rozhodli se jet na farní výlet za otcem Petrem. Počasí nám přálo, celou dobu bylo krásně teplo a svítilo nám sluníčko. Vyrazili jsme ráno v sobotu 14. dubna, někteří autobusem a někteří autem. Navzdory opravám na silnicích jsme všichni šťastně dorazili do Frenštátu, kde už nás čekal otec Petr.

„Za dne jim byla záštitou, noc prozářila hvězdami.“

Tento úryvek z knihy Moudrosti byl tématem letošní Noci kostelů.

Letošní Noc kostelů začala netradičně – již dopoledne. Pozvání do našeho kostela totiž přijaly děti ze dvou mateřských škol a ze dvou tříd základní školy, aby si zahrály „detektivní hru“ a seznámily se blíže s prostředím kostela.

Večerní program byl pak zahájen mší svatou. Otec Petr přirovnal v kázání srdce člověka k srdci zvonu: „Srdce zvonu, které je opotřebované, má velkou hodnotu, protože slouží dobru. Snažme se i my, aby naše srdce byla opotřebovaná láskou.“

Po mši svaté jsme se shromáždili před kostelem, kde trumpetista Peťa Hanuš zahrál slavnostní fanfáru. Následně se rozezněly zvony. My všichni návštěvníci Noci, jsme vytáhli z kapes a tašek své zvonečky a rolničky a společně jsme rozezvonili přicházející večer.

Obrovský úspěch slavila detektivní hra „Co se skrývá v kostele“. S velkým zájmem se zapojily děti i dospělí. Cílem každého „detektiva“ bylo najít 9 tajných míst v kostele. „Detektivové“ tak postupně prozkoumali gotickou sakristii, křtitelnici, kazatelnu, kropenku, křížovou cestu či sakritistii. Nejobtížnější bylo najít obrázek pasáčka…a to dokonce i pro dlouholeté návštěvníky kostela. (Schválně, vy kteří jste se Noci kostelů neúčastnili, víte, kde byste ho hledali? :))

Další částí programu bylo „Živé čtení Markova evangelia“. V kouzelné atmosféře zapadajícího slunce jsme mohli vyslechnout příběhy z Ježíšova života. Jednotlivé kapitoly byly prokládány krátkými melodiemi. Večer byl zakončen společnou modlitbou se zpěvy z francouzské komunity Taizé.

„Do kostela sice nechodím, ale Noc si nikdy nenechám ujít. Letos jsem vybrala jaktařský kostelík, protože mě zaujal program. A musím říct, že vůbec nelituji,“ hodnotila celou akci sympatická návštěvnice. Velký dík patří všem organizátorům. Honzovi Hanušovi, Ivu Mludkovi, otci Petrovi, schole, Petru Kubesovi „nápovědám“ v detektivní hře, všem, kteří připravili občerstvení, všem, kteří se podíleli na dopoledním programu pro děti, všem, kteří se modlili za zdárný průběh akce a samozřejmě vám všem, kteří jste letošní Noc kostelů navštívili!