Archiv rubriky: Schola

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Téměř adventní koncert

V neděli 26. 11. – na slavnost Ježíše Krista Krále – si naše schola připravila Téměř adventní koncert – hudební procházku po významných obdobích liturgického roku. Zazněly písně v různých stylech a náladách – veselé vánoční, vážné postní nebo radostné velikonoční. Mezi nejexotičtější žánry, které zazněly, jistě patřil jihoafrický tradicionál a český rap. Atmosféru koncertu si můžete připomenout záznamy několika písní na farním Youtube kanále:

Jak jsme putovali do Dubu …

… a neb farní poutní zájezd.

7:30 sraz – to je začátek naší pouti. Nebo snad ne?

Začátek ale musíme hledat někde jinde. Náš duchovní správce otec Petr již dříve vyhlédl poutní místo a domluvil prohlídku v Arcibiskupských vinných sklepích. S myslí pamatující na dobro našich duší nezapomněl ani na potravu pro našeho ducha a tělo.

Ale popořadě!