Archiv rubriky: Knihovna

Pozvánka do farní knihovny

Už se někdo z vás ocitl v zajetí islamistů?

Já také ne a proto jsem si s chutí přečetl novou knihu ve farní knihovně z vydavatelství Paulínky. Kniha má název Mnich v zajetí islamistů. Autor Jacques Mourad, kněz a mnich, se rozhodl sepsat své zážitky ze svého zajetí členy tzv. Islámského státu. Provádí svého čtenáře krajinou, kde se narodil, žil, a ze které byli posléze unesen, aby z ní pak mohl i utéct. Jeho úvahy přiblíží čtenáři konflikt na Blízkém východě z jiného úhlu, než mu ji ukazují západní média. Umožní mu jej vidět z Božího úhlu, který dovolí každému z nás se zamyslet, jak opravdově žije svůj vztah s Bohem. Máš-li odvahu, vrhni se do netradiční četby ze současného blízkovýchodního světa, který není tomu našemu zase tak vzdálený.

Pěkné počtení přeje autor.

Sergej K. Dakov – ODPUSŤ NATAŠO.

Dnes vám chci přiblížit knihu z mé oblíbené Edice osudy, která má červený obal se symboly, které nám byly kdysi vnucovány – srpem, kladivem a rudou pěticípou hvězdou.
Malá, útlá knížka, dobře čtivá je de facto autobiografií krátkého života mladého člověka, který ho prožil, troufnu si říci, naplno.