Archiv pro rubriku: Nezařazené

Poděkování otci Mirkovi

Děkujeme otci Mirkovi za krásnou bohoslužbu – mši svatou na poděkování za výročí našeho společného manželského života.

Vřele doporučujeme i ostatním.

Pán Bůh zaplať otče Mirku.

manželé Milena a Tomáš Pchálkovi.

Valentýnský řetěz modliteb

Ve středu 14.2. budeme slavit svátek svatého Valentýna. Tento světec během svého života bojoval za křesťanská manželství. V současné době málokdo bojuje za plné prožívání lásky a svatý Valentýn je vnímán spíše jako komerční růžový světec…

Naše spolčo se snaží svátek svatého Valentýna prožít jinak. Maru s Vojtou vymysleli řetěz modliteb za čistotu a plné prožívání lásky.

Každou hodinu se bude člen našeho spolča modlit. Budeme moc rádi, když se k nám 14. 2. (Popeleční středa) přidáte

Spolčo

Příprava Vánoc

Připravit vše na slavení Vánoc v naší farnosti vyžaduje vždy spoustu času a energie mnoha farníků. Je třeba uklidit kostel, přivézt a nachystat vánoční stromy, postavit betlém, připravit vše k liturgickému slavení.

Letošní čtvrtá neděle adventní připadla na 24. prosinec. Na stavění betléma a chystání stromků jsme proto měli velmi krátkou dobu. Několik chlapů a ministrantů se spolu s otcem Mirkem sešlo v sobotu 23. prosince ke stavbě betléma a přípravě stromů. V neděli dopoledne na čtvrtou neděli adventní pak ministranti a schola dokončili stavbu betléma a ozdobili stromky. V neděli v noci bylo vše připraveno k radostnému slavení „půlnoční“ mše svaté.

DÍKY!

4.neděle adventní

DNES: 7:15 O-Jak.

—-9:30 O-Jak.

——–21:30 O-Jak. – ŠTĚDRÝ DEN, VIGILIE ZE SLAVNOSTI NAROZENÍ PÁNĚ

25.12. pondělí 7:15 O-Jak. – SLAVNOST NAROZENÍ PÁNĚ

——-9:30 O-Jak. – SLAVNOST NAROZENÍ PÁNĚ

26.12. úterý 7:15 O-Jak. – Svátek sv. Štěpána, prvomučedníka

——9:30 O-Jak. – Svátek sv. Štěpána, prvomučedníka

27.12. středa NENÍ MŠE SVATÁ!!!!!!!!!

28.12. čtvrtek NENÍ MŠE SVATÁ!!!!!!!!!

Na věnci již hoří první svíce

Dnes jsme vstoupili do adventní doby. Na první neděli adventní jako už je u nás tradicí, požehnal otec Mirek adventní věnce. Na ranní mši farníci přinesli osm věnců a o půl desáté jich bylo sedmnáct.

Z žehnací modlitby:

Děkujeme ti, Pane, náš Bože, za to, že nám dopřáváš milost nového začátku. Dej, ať v průběhu adventní doby roste naše radost a naděje. Ať jdeme vstříc tvému Synu, Spasiteli světa. Prosíme, ať je pro nás tento adventní věnec znamením tvého požehnání, ať je i náš život stále více prozářen světlem tvé milosti. Skrze Krista, našeho Pána. Amen.

Lepší mječ než nemječ

Jak jistě každý ví, 17. 11. byl státní svátek, tudíž volno, a tak spolčo nelenilo a vyrazilo do Frenštátu – za otcem Petrem. Cesta byla poměrně veselá, jelikož nikdo z nás pořádně neznal trasu, tak jsme se párkrát vraceli a možná trochu zbytečně zajížděli, ovšem Vojtovi a Vojtovi patří obrovský dík za to, že nás v pořádku dovezli tam i zpět. Ubytovaní jsme byli na faře v Tiché – bývalém obydlí otce Mirka. Sice už tam nejsou ovečky, ale fara je to moc pěkná, i když tedy trošku studená, zvláště když nefunguje termostat (jak jsme zjistili).