Archiv pro rubriku: Pozvánky

Setkání farnosti už tuto neděli!

Již tradičně se ve vánoční době scházíme v některé z vesnic naší farnosti. V neděli 7. ledna 2018 se v 15 hodin sejdeme ve Vlaštovičkách v kulturním domě vedle kaple. Zazpíváme si koledy, vypijeme čaj či kávu a zkoukneme malé divadélko. Přijďte!!!

…a můžete vzít s sebou něco malého na zub:)

Přijďte na Noc kostelů!!!

I v letošním roce se zapojujeme do akce Noc kostelů. V této výjimečné noci v pátek 9.6. 2017 můžete navštívit otevřené kostely, chrámy a modlitebny v celé České republice. Otevírat se budou i prostory, kam se běžně není možné podívat a vstup bude všude zdarma! ;)

Neváhejte a přijďte a nezapomeňte pozvat své blízké!

V našem kostele je připraven tento program:

Trapisté z Tibhirine.

S podtitulem „Novodobí mučedníci z Alžirska“ napsal Iso Baumer a vydalo Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří. Tato kniha patří do edice OSUDY, ze které jsem zde již nějaké recenze zveřejnil.

Spolu s autorem se dostaneme v rámci minulého století do příběhu francouzských mnichů přísné cisterciácké řehole zasazené v Alžíru, v místě zvaném Tibhirine – v překladu „zeleninová zahrada“, doslova uprostřed muslimské země.

Dokument o papeži Františkovi

Vážení farníci, návštěvníci našeho webu.

Předkládám vám odkaz na dvoudílný francouzský dokument Svatý otec František odvysílaný ČT – 1. díl, 2. díl. Pořady jsou ke zhlédnutí omezený počet dní, tak neváhejte a vytvořte si čas! Mladší pozvěte své starší (kteří tak dobře nevládnou technikou) a podívejte se na docela vydařený souhrn života papeže Františka. Více vám nebudu prozrazovat, aby byl zážitek co nejhutnější. Za sebe jenom dodávám, že jsem oba díly (každý cca po 60 minutách) shlédl se zaujetím.

Pěkné pokoukání!

Farní poutní zájezd

Kdy: sobota 29.4.2017

Odjezd: 7:30 zastávka MHD 212 Jaktař-škola

Návrat: kolem 19:00 do Opavy (či dle domluvy)

Program:

• Mše svatá v poutním chrámu Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou
  • Občerstvení v prostorách poutního areálu ze svých zásob (budou zajištěny pouze tekutiny – káva, čaj, voda)
  • Prohlídka Arcibiskupských vinných sklepů v Kroměříži s dobrovolnou degustací vín
  • Volně organizovaný čas v městě Kroměříž – např. Květinová zahrada, Arcibiskupský zámek, podzámecká zahrada s minizoo, zrcadlový sál na náměstí, a další. (domluva přímo v autobuse)

Cena: cesta + prohlídka sklepů 260,– [cena platná při plné obsazenosti autobusu] + (degustace vín 60,–)

Další výdaje si hradí každý sám – doporučené kapesné …

Přihlášky: v kostele v Jaktaři nebo na této adrese – https://goo.gl/forms/3eWjx696PaNN3eyJ2

28/4/2017 20:00 – Aktuální stav přihlášených 49; volné místa 8.