Archiv rubriky: Pozvánky

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Rozpis pobožnosti křížové cesty.

Pobožnosti křížové cesty budou v kostele sv. Petra a Pavla v Jaktaři vždy přede mší svatou a to:

• v neděli v 9:00
  • v pátek v 17:00.

Páteční křížové cesty mají na starosti:

• 8.3. – SENIOŘI
  • 15.3 – křížová cesta nebude
  • 22.3. – MINISTRANTI
  • 29.3. – DĚTI
  • 5.4. – MAMINKY
  • 12.4. – ORLI (Milostovice)

19.4. – Velký pátek – v 8:00 – otec Mirek

Modlitby otců na naší faře.

Buďte zdrávi otcové.

Toto upozornění je převážně určeno všem, kdo se s námi více či méně pravidelně setkáváte na MO – modlitbách otců – na naší faře co druhé úterý v 19:00.

Vzhledem k tomu, že část našich mužů – otců – manželů se bude účastnit manželských večerů, které probíhají paralelně s našimi modlitbami, dohodli jsme se MO nerušit ale předsadit je o jeden den – tedy na pondělí ve stejný týden a ve stejný čas.

Začínáme tedy již zítra 21.1.2019, a další MO budou pondělky 4.2., 18.2. a 4.3.

Po té se znovu vracíme do zaběhaného režimu úterků 1×14 dní. Nejbližší MO v úterý budou tedy 19.3.

A samozřejmě platí pozvání i pro další otce, kteří chtějí s námi sdílet v modlitbě i mimo ni starosti i radosti ze svého nejenom rodinného života.

Setkání farnosti už tuto neděli!

Již tradičně se ve vánoční době scházíme v některé z vesnic naší farnosti. V neděli 7. ledna 2018 se v 15 hodin sejdeme ve Vlaštovičkách v kulturním domě vedle kaple. Zazpíváme si koledy, vypijeme čaj či kávu a zkoukneme malé divadélko. Přijďte!!!

…a můžete vzít s sebou něco malého na zub:)

Přijďte na Noc kostelů!!!

I v letošním roce se zapojujeme do akce Noc kostelů. V této výjimečné noci v pátek 9.6. 2017 můžete navštívit otevřené kostely, chrámy a modlitebny v celé České republice. Otevírat se budou i prostory, kam se běžně není možné podívat a vstup bude všude zdarma! ;)

Neváhejte a přijďte a nezapomeňte pozvat své blízké!

V našem kostele je připraven tento program: