Archiv pro rubriku: Tábory

Vzpomínání na scholový tábor

V sobotu 24. 9. od 18.00 jsme se sešli na faře, abychom společně zavzpomínali, jak nám bylo dobře na scholovém táboře. Promítali jsme si fotky a sledovali záznam závěrečných divadelních představení, jejichž umělecké provedení bylo (jako obvykle) na špičkové úrovni.

Pokud jste zrovna nemohli být s námi a chtěli byste fotky a videa vidět taky, můžete si je do konce října stáhnout z farního uložiště na následujících odkazech. Prezentace fotek (25 MB). Jednotlivé fotky (celkem 1 GB). Závěrečné scénky (6,4 GB, chybí posledních pár minut).

Scholový tábor

Také o letošních prázdninách probíhal scholový tábor, tentokrát ve Slavkově u Brna. Bylo tam plno lidí, od dvojčat, která ještě ani neuměla chodit, až po dospěláky. Byly tam sprchy, výtah, schody, zámek a kousek od Slavkova dokonce Brno. Prostě tam bylo všechno, co k táboru patří, a občas ještě něco málo navíc. Ale abych tady nevypisovala jenom nudné a zbytečné informace, které (pokud by se vám povedlo článek vůbec dočíst a neukousat se přitom nudou) byste si stejně buď mohli domyslet sami, nebo vám k ničemu nebudou a nezajímají vás, ráda bych zmínila pár zajímavostí.

Farní příměstský tábor

Na letošním farním táboře děti hledaly tajuplný ostrov. Každý den všichni poznávali různá území, plnili úkoly a snažili se získat část mapy, která by je navedla k pokladu. Pro všechny činnosti dostaly děti každé ráno požehnání od otce Petra, který si s nimi stačil povídat i během dne.Takže poklad na tajuplném ostrově byl na konci tábora opravdu nalezen.

Štítary 2015

Je již tradicí, že jen co se rok s rokem sejde a začnou prázdniny, jezdí jaktařská schola na týdenní tábor. Ani letos tomu nebylo jinak, dne 11. 7. 2015 jsme se vydali na jižní Moravu k přehradě Vranov.

Cestování téměř v tropických vedrech bylo úmorné, ale nakonec jsme všichni dorazili do cíle. Po roce jsme se tak setkali se svými kamarády z Brna, Jablonného a dalších částí naší milé země.

Rozhodně jsme nelenili, každý den jsme zpívali, hráli etapové hry, chodili na výlety, koupali se v přehradě, společně se modlili a slavili mši svatou. Naštěstí jsme nikdy nebyli sami, protože nás po celý týden vedli čeští svatí. Dozvěděli jsme se spoustu nového o životě českých světců, pomáhali jim luštit šifry či předat tajné zprávy.

Příměstský tábor v Jaktaři

Ve dnech 4.–8. 8. 2014 se uskutečnil farní tábor, kterého se zúčastnilo 26 dětí. Během pěti dnů se děti podívaly do každého světadílu, ve kterém se pořádaly olympijské hry. Ameriku poznávaly v Arboretu, Evropu při bowlingu v Opavě, Asii na hřišti ve Vlaštovičkách, Afriku v aquaparku v Kravařích a závěrečné sportování proběhlo v Austrálii na farní zahradě. Při soutěžích a hrách dohlíželi na dodržování pravidel i mladí ze spolča. Děkuji tedy Kristýnce, Vaškovi, Vojtovi, Aničce, Terce, Barunce, všem pomocníkům, všem dětem a hlavně otci Petrovi, že se tento tábor opravdu vydařil.

Marie Černá

Scholový tábor – Pstruží 2014

Na scholový tábor jezdíme moc rádi. Těšíme se na něj celý rok. Tentokrát se nás sjelo padesát čtyři. My, schola z Jaktaře, naši kamarádi z Jablonného v Podještědí a z Brna. Hned první den nás čekala první výzva. Dopravit se na „Orlí hnízdo“ – salesiánské rekreační středisko, které se nachází na úbočí Ondřejníku, uprostřed překrásné beskydské přírody.

Jak se promovalo na Hoješínské univerzitě

Dá se absolvovat univerzita během jednoho týdne? Pokud nemáme na mysli práva v Plzni, tak asi pouze v pohádce. A nebo na tradičním letním scholovém táboře v Hoješíně. Což je vlastně totéž… Ano, o letošních prázdninách byla v Hoješíně otevřena pohádková týdenní křesťanská univerzita pro lidi všeho věku. A její zaměření? Svátosti.