Archiv rubriky: Divadlo

Vánoční setkání farnosti

V den slavnosti Zjevení Páně jsme se setkali ve Vlaštovičkách. Společně jsme zazpívali koledy, zhlédli malé divadýlko, které si připravily děti a mládež naší farnosti pod vedením Lenky Laifertové. Při družném hovoru jsme ochutnali chlebíčky a cukroví, napili se kávy, čaje či minerálky – no a pak už jsme šli domů… Nebylo nás sice tolik jako loni, ale i tak byla atmosféra krásná.

A přišli i velbloudi…

…konkrétně do Miostovic, kde se na svátek Křtu Páně konalo již tradiční vánoční setkání Jaktařské farnosti. Tentokráte byli hostitelé farníci z Milostovic. V místním obecním sále nás uvítal Otec Petr. Na úvod zazněla nejznámější česká koleda Narodil se Kristus Pán. Poté jsme mohli shlédnout divadelní scénku o putování tří králů. Po přezpívání všech známých koled a snědení všech dobrot jsme nedělním mrazivým večerem odcházeli a odjížděli domů. Díky za pěkné odpoledne.

Vánoční setkání farnosti

Krovaci_v_BetlemeJiž tradičně se o Vánocích scházíme, abychom poseděli, pojedli a zazpívali si. Tentokrát (a bylo to již čtvrý rok) jsme se setkali 27. prosince od 15.00 hod. v kulturním sále ve Vlaštovičkách. Program zahájila schola a mládež divadelním představením Vánoční cestování časem anebo Křováci v Betlémě, které sklidilo obrovský úspěch. Poté jsme se občerstvili čajem, či kávou a ochutnali cukroví. Na závěr jsme si zazpívali koledy a v opravdu vánoční náladě se rozešli do svých domovů.