Archiv rubriky: Ministranti

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Ministrantský tábor

Ve dnech 22. – 24. 8. proběhl ministrantský tábor, kterým nás provázel sv. Benedikt z Nursie, který nás vedl ke své zkušenosti – „všechno dělejte z lásky ke Kristu“. Během tábora jsme společně navštívili krásná místa (sv. Hostýn, Praděd, Tošovice). Ať nás provází hloubka jeho života a nosíme si v srdci i v kapse s sebou Boží slovo – Bibli.

Prázdninové setkání ministrantů 2015

Letošní ministrantský tábor proběhl formou příměstského tábora. Scházeli jsme se ráno a končili okolo patnácté hodiny. První den (24.8.) jsme si nastínili, co by bylo potřeba vylepšit ve službě ministranta. Otec Petr nám vysvětlil, co by mělo být naší Boží zbrojí. Poté jsme hráli hry a myslím, že si to všichni užili.

Druhý den (25.8.) jsme se sešli v obvyklou dobu a vyrazili do aquaparku v Kravařích. Po řádění v bazénu nám všem vyhládlo. Hlad jsme zahnali na skvělém obědě u paní Mičkové. Odpoledne jsem hráli ministrantské Riskuj. Schválně, jestlipak víte, co je to lunula?

Minitábor na Morávce

Prvního dne jsme přijeli s lehkým deštěm. Ubytovali jsme se a zahráli si běhací hru. Po večeři proběhla modlitba a my jsme šli spát.

Dalšího dne ráno svítilo sluníčko. Rozhodli jsme, že si uděláme přípravu na puťák. Každý si naložil do batohu polínka a vyrazili jsme. Naším cílem byl Travný. Na vrcholu jsme pojedli salám, okurku a chleba. Cestou dolů Vojta uklouzl na kamenech a udělal si malý krvavý důlek na koleně. Ránu jsme polili vodou a utřeli jsme ji papírovým kapesníčkem. Bez dalšího zranění všichni dorazili na chatu v pořádku. Večer nás čekala noční hra. Chodili jsme po jednom v lese a plnili různé úkoly. Hra skončila o půlnoci.