Archiv rubriky: Ministranti

• Příští neděli budeme v obou farnostech děkovat Pánu Bohu za dar letošní úrody. Z ustanovení Apoštolského stolce bude příští neděli přesunutá sbírka na opravu chrámů ve Svaté zemi.
  • Chtěl bych pozvat všechny pokřtěné děti našich farností na vyučování náboženství, které v průběhu měsíce začne v obou farnostech. Náboženství se v Kateřinkách bude učit na škole „Vrchní“ a v Jaktaři na církevní škole. Samozřejmě i děti z ostatních škol mohou docházet na tyto hodiny. Rozvrh hodin bude vyvěšen v průběhu měsíce na nástěnkách i na internetových stránkách, jakmile se sejdou přihlášky a domluví se časy vyučování. Zvu je také k pravidelné účasti na nedělní mši svaté. Na konci každé z nich dostanou nedělní obrázek a sladkost.
  • Chci nabídnout všem dospělým, kteří by se chtěli dát pokřtít, nebo se chtějí připravit k první sv. zpovědi a prvnímu sv. přijímání, možnost společných katechezí na faře. Tyto katecheze budou otevřené i pro farníky, kteří se chtějí prohloubit ve své víře, ale iniciační svátosti již přijali. Nahlásit své jméno a kontakt můžete v sakristiích našich kostelů.
  • Chtěl bych pozvat další chlapce ke službě oltáře. Zájemci se můžete nahlásit v sakristii. Příprava pak bude ve dnech, kdy se společně domluvíme. Stávající ministranty chci pozvat na pravidelné schůzky. Předběžně by byly co dva týdny v sobotu dopoledne.
  • Úřední hodiny, kdy je možné domluvit přijetí sv. svátostí, vydat potvrzení o křtu či vyřídit další záležitosti, budou bezprostředně po mších svatých v Jaktaři ve středu a v Kateřinkách v pátek. Domluvit zaopatření nemocné osoby nebo zařídit pohřeb je možné kdykoli po telefonické domluvě.
  • V sobotu 12. září v 17 hodin budeme na faře promítat fotky z letošního scholového tábora, který se uskutečnil v srpnu ve Slavkově u Brna. Srdečně zveme všechny účastníky a ale i další zájemce, případně ty, kteří se letošního tábora nemohli zúčastnit, ke společnému ohlédnutí za tím, co jsme na táboře prožili.

Pořad bohoslužeb farností Opava-Jaktař a Opava-Kateřinky od 6. 9. do 13. 9. 2020

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Ministrantský tábor

Ve dnech 22. – 24. 8. proběhl ministrantský tábor, kterým nás provázel sv. Benedikt z Nursie, který nás vedl ke své zkušenosti – „všechno dělejte z lásky ke Kristu“. Během tábora jsme společně navštívili krásná místa (sv. Hostýn, Praděd, Tošovice). Ať nás provází hloubka jeho života a nosíme si v srdci i v kapse s sebou Boží slovo – Bibli.

Prázdninové setkání ministrantů 2015

Letošní ministrantský tábor proběhl formou příměstského tábora. Scházeli jsme se ráno a končili okolo patnácté hodiny. První den (24.8.) jsme si nastínili, co by bylo potřeba vylepšit ve službě ministranta. Otec Petr nám vysvětlil, co by mělo být naší Boží zbrojí. Poté jsme hráli hry a myslím, že si to všichni užili.

Druhý den (25.8.) jsme se sešli v obvyklou dobu a vyrazili do aquaparku v Kravařích. Po řádění v bazénu nám všem vyhládlo. Hlad jsme zahnali na skvělém obědě u paní Mičkové. Odpoledne jsem hráli ministrantské Riskuj. Schválně, jestlipak víte, co je to lunula?

Minitábor na Morávce

Prvního dne jsme přijeli s lehkým deštěm. Ubytovali jsme se a zahráli si běhací hru. Po večeři proběhla modlitba a my jsme šli spát.

Dalšího dne ráno svítilo sluníčko. Rozhodli jsme, že si uděláme přípravu na puťák. Každý si naložil do batohu polínka a vyrazili jsme. Naším cílem byl Travný. Na vrcholu jsme pojedli salám, okurku a chleba. Cestou dolů Vojta uklouzl na kamenech a udělal si malý krvavý důlek na koleně. Ránu jsme polili vodou a utřeli jsme ji papírovým kapesníčkem. Bez dalšího zranění všichni dorazili na chatu v pořádku. Večer nás čekala noční hra. Chodili jsme po jednom v lese a plnili různé úkoly. Hra skončila o půlnoci.