Archiv rubriky: Spolčo

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Volejbalová fantazie

Je to tady! Exkluzivní informace z první ruky! Víme, co se stalo a jako vždy to víme první! Devátého února letošního roku proběhl již šestý ročník volejbalového turnaje OpaCUP. Prestižní amatérské události se zúčastnilo sedm týmů (ovšem jeden se přihlásil až ráno těsně před turnajem, jak jsme zjistili) a nechyběl ani hvězdný tým s přiléhavým jménem Jaktař.

Letní spolčování v Bohdanovicích podle žalmu 17, 05

Poslední červencový týden jsme se vydali na spolčácký výlet. Přes to, že jsme tentokrát neodjeli daleko, strávili jsme krásné dny. Obešli jsme Slezskou Hartu, plavili jsme se na lodi, vyšplhali jsme Velký Roudný, odvážní otužilci se koupali v jakartovických jezírkách a večery jsme trávili s kytarou u ohně.

Míč sem a míč tam, volejbal vždy rád hrám!

Ano, i letos se dne 11. 3. 2017 konal volejbalový turnaj opavského děkanátu s názvem OpaCUP. A spolčo na něm samozřejmě nemohlo chybět! Protože náš zájem o tuto sportovní událost je opravdu veliký, vyslali jsme letos,,do boje’’ hned dvě družstva, jež tým organizátorů ihned překřtil na Jaktař 1 a Jaktař A.

O tom, že cesty Boží jsou nevyzpytatelné, jsme se přesvědčili už na začátku, kdy proběhlo losování skupin a obě naše družstva se ocitla ve skupině stejné.

Setkání s Mikulášem

V neděli 11. 12. 2016 jsme na faře měli vzácnou, až nebeskou návštěvu. Ale po pořádku. Všichni jsme se sešli na faře ve tři hodiny odpoledne. Nejprve se nás otec Petr zeptal, zda jsme byli celý rok hodní a zda si myslíme, že přijde Mikuláš. Ono to totiž není jen tak, Mikuláš má hodně práce a tak každý rok čekáme, jestli mu i letos na nás vyjde čas.

Mládež ze spolča si pro děti připravila scénku o Majdě, která si chtěla vzít Štěpána, jenže byla chudá a Štěpánova maminka nechtěla dovolit, aby se se Štěpánem vzali. Naštěstí jim pomohl jeden cizinec, který ze své výplaty daroval chudé rodině několik zlaťáků (ale tajně, aby o tom nevěděli).

Děti chtěly Majdě taky pomoci, na každém stanovišti (které byly po celé faře a kde děti plnily nejrůznější úkoly) dostaly penízek a když měly všechny penízky, daly je do měšce pro Majdu. Takže všechno dobře dopadlo a Majda si Štěpána vzít mohla.

A nakonec to nejlepší! Když jsme všichni zavolali:,,Mikuláši,’’ ozvalo se zabušení na dveře a Mikuláš i s andělem vešel. Kdo zazpíval písničku, ten dostal balíček se spoustou dobrot. Potom se s námi Mikuláš rozloučil a i se svým andělem šel o dům dál. Společně s otcem jsme se pomodlili, rozloučili se a vydali domů. Snad Mikulášovi vyjde čas i příští rok.

Terka Smolková