Archiv rubriky: Spolčo

Mimořádný misijní říjen 2019

Zvu každého křesťana na jakémkoli místě a v jakékoli situaci k tomu, aby se hned dnes navrátil ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem, nebo alespoň aby učinil rozhodnutí, že se s ním chce setkat a že ho bude každý den bez ustání hledat. Nikdo nemá sebemenší důvod myslet si, že se ho toto pozvání netýká, protože "z radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen.“ Kdo riskuje, nebude Pánem zklamán, a kdo učiní malý krůček směrem k Ježíši, objeví, že On už na jeho příchod čekal s otevřenou náručí…" (Papež František, Evangelii Gaudium)

Papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc, Naše farnost se k jeho přání ráda přidává. Po každé mši svaté se proto společně pomodlíme modlitbu k tomu přímo určenou a to pod vedením našeho kněze Miroslava.

Modlitbu naleznete ve formě kartiček v kostele (na lavicích).

Další podrobnosti k mimořádnému misijnímu říjnu (včetně možnosti stáhnout doprovodnou aplikaci do tzv. chytrých telefonů) naleznete na https://www.missio.cz/mimoradny-misijni-rijen-2019/. Vřele doporučuji krásná videa na webových stránkách v odkazu. Stručné informace budou také na nástěnkách v našich kostelích.

Volejbalová fantazie

Je to tady! Exkluzivní informace z první ruky! Víme, co se stalo a jako vždy to víme první! Devátého února letošního roku proběhl již šestý ročník volejbalového turnaje OpaCUP. Prestižní amatérské události se zúčastnilo sedm týmů (ovšem jeden se přihlásil až ráno těsně před turnajem, jak jsme zjistili) a nechyběl ani hvězdný tým s přiléhavým jménem Jaktař.

Letní spolčování v Bohdanovicích podle žalmu 17, 05

Poslední červencový týden jsme se vydali na spolčácký výlet. Přes to, že jsme tentokrát neodjeli daleko, strávili jsme krásné dny. Obešli jsme Slezskou Hartu, plavili jsme se na lodi, vyšplhali jsme Velký Roudný, odvážní otužilci se koupali v jakartovických jezírkách a večery jsme trávili s kytarou u ohně.